7. Valentinovo u Novigradu Podravskom
Pod visokim pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije i Općine Novigrad Podravski, u organizaciji KUD-a Delovi, u subotu 16. veljače 2013. godine održana je manifestacija 7. Valentinovo u Novigradu Podravskom.
U sklopu manifestacije održano je natjecanje ''Izbor najsimpatičnijeg para u originalnoj ili rekonstruiranoj narodnoj nošnji'' u kojem su sudjelovali parovi iz većine hrvatskih županija, a tema ovogodišnjeg natjecanja je bila ’’Svadbena odjeća’’. Ocjenom stručnog žirija, najsimpatičniji par su Ana i Hrvoje Vlašec iz Turopolja (Zagrebačka županija), 2. mjesto odlazi u Kupinu (Brodsko-posavska županija), Luciji Novosel i Blažu Šokčeviću, dok je treće mjesto osvojio par iz Otrovanca (Virovitičko-podravska županija), Nada Hampovčan i Mirko Kolar.
7. Valentinovo u Novigradu Podravskom svojim su prisustvom uveličali načelnik općine Novigrad Podravski Mladen Mađer i saborski zastupnik dr. Stjepan Milinković kojemu je pripala čast da službeno otvori manifestaciju. Večer folklora i kulturne baštine svojim nastupima obogatili su Folklorni ansambl Zagreb-Markovac, KUD Otrovanec i KUD Delovi.

